עכשיו מדבר

קורות חיים

יליד נתניה, 1948. שרת בלהקת פיקוד צפון, לצד דודו דותן, יגאל בשן, עדנה לב ואחרים. עבודתו הראשונה לאחר השחרור ב-1970 הייתה בהצגה "נפוליאון חי או מת" של נסים אלוני בתיאטרון בימות, ואחרי לקח חלק ב"פר גינט" בתיאטרון הבימה, בבימויו של יוסי יזרעאלי. לצד זה, השתתף במופעי הבידור, ביניהם "הקורקבן" ו"שירי חומש" בהפקתו של אברהם דשא פשנל, ו"בלילה פורחים הכוכבים" בהפקת נוביק. במקביל, החל להופיע בקולנוע. תפקידו המשמעותי הראשון היה בתפקיד עוזי הרזה ב"חסמב"ה ונערי ההפקר" של יואל זילברג (1971). כמו כן, הופיע ב"מלכת הכביש" (1971) ו"שוד הטלפונים הגדול" (1972) של מנחם גולן, "נחצ'ה והגנרל" (1972) של ג'ורג' עובדיה ו"הבלש האמיץ שוורץ" (1973) של עמי ארצי. ב-1974 הפך לחלק מצוות השחקנים של תוכנית הסאטירה הטלוויזיונית "ניקוי ראש" בעריכתו של מוטי קירשנבאום. 

ב-1981 שיחק לראשונה בתפקיד ראשי בסרטו של פרדי שטיינהרדט "מסג'יסט צמרת". ב-1988 הופיע בתפקיד ראשי, ביים והיה שותף לכתיבה בסרט "מלך הסלים", שזכה להצלחה רבה. שנה מאוחר יותר, שוב הופיע בתפקיד ראשי, ביים והיה שותף לכתיבה בסרט "ד. צ. חוף אילת". ב-1996 הופיע בתפקיד ראשי בסרט "מי האבא" בבימויו של אלי קנר.

במהלך שנות האלפיים הופיע בתפקיד אורח מגוונים בסדרות טלוויזיה, ביניהן "הפיג'מות" ו"אהבה זה כואב", ושיחק בתיאטרון היידישפיל.

-------

מראיין: מרט פרחומובסקי

צילום: אביגיל שפרבר/הקלטת קול: גילי פרידמן/איפור: ג'ני קלר/ניהול הפקה: נטע בנימיני

צולם ב-11 במאי 2022 באולפני בית אריאלה בתל אביב