עכשיו מדבר

קורות חיים

הראיון הופק בשיתוף איגוד התסריטאים

נולד בתל אביב להורים יוצאי גרמניה ופולין, וגדל בחולון. התחנך במסגרות דתיות-לאומיות. למד בחוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב. סרט הגמר בבימויו "סחרור" הופק במסגרת מחלקת הדרמה של הטלוויזיה הכללית, אך לאחר חוויה שלילית בצילומים החליט להתמקד בכתיבת תסריטים. ב-1984 כתב את התסריט ל"עתליה", סרטו הארוך הראשון של חברו ללימודים עקיבא טבת. ב-1986 כתב את העיבוד לספר "המאהב" של א.ב. יהושע, שבוים על-ידי מיכל בת-אדם. באותה שנה היה שותף לכתיבת התסריט של "שתי אצבעות מצידון" בבימויו של אלי כהן, שהפך לסרט הישראלי המצליח של שנות השמונים. במקביל השתלב בעבודה כתסריטאי בטלוויזיה החינוכית ובהדרגה זנח את הכתיבה לקולנוע. רק ב-1993 הגיח כתסריטאי של "הירושה", בבימויו של אמנון רובינשטיין.

בחינוכית כתב תסריטים ל"רחוב סומסום", "זהו זה", "שערורייה", "עשרים פלוס" ועוד. בערוץ 2 כתב לסדרה "צה"ל 1" ושימש כתסריטאי ראשי של הסדרות "האישה האחרת" ו"טיפול נמרץ". בערוץ 1 כתב עבור הסדרה "כתב פלילי". כמו כן, כתב שתי דרמות טלוויזיה - "החצי השני" ו"סלבריטי". 

במקביל לעבודתו כתסריטאי מקצועי, החל ללמד תסריטאות במסגרות שונות, ביניהן מחלקת הקולנוע של בית צבי, קמרה אובסקורה, בית הספר לתסריטאות והאוניברסיטה הפתוחה. ב-2006 החל ללמד תסריטאות ב"סם שפיגל" ובהמשך התמנה לראש המגמה.

צביקה קרצנר בספר הקולנוע הישראלי

צביקה קרצנר בויקיפדיה

צביקה קרצנר בIMDB

---------

מראיין: מרט פרחומובסקי

צילום: אביגיל שפרבר / הקלטת קול: ואדים יאגמן / ניהול הפקה: אביטל בקרמן

צולם בתל אביב, 25 במרץ 2019